تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل کرونا با توصیه های طب سنتی

//تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل کرونا با توصیه های طب سنتی

تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل کرونا با توصیه های طب سنتی

تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن از مسائلی است که  در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها خصوصا با فرارسیدن فصول سرد سال و همه گیری ویروس کرونا باید مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر دستور العمل کاهش ریسک ابتلا به کرونا، اصل “فشم” یعنی فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مدوام دست ها و ماسک با استفاده از توصیه های طب سنتی نیز می توان به میزان قابل توجهی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرد.

وضعیت روحی، تغذیه، خواب کافی، دفع مواد زائد بدن، فعالیت فیزیکی و هوا اصول شش گانه ی طب سنتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته می شوند.

استرس و اضطراب می تواند سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها ضعیف کند پس در شرایط فعلی باید از عوامل استرس زا دوری کرده و با ورش هایی مثل مطالعه ی کتاب، گوش دادن به موسیقی و معاشرت با افرادی که دوستشان دارید( البته با رعایت نکات بهداشتی) به آرامش روان خود کمک کنید.

هم چنین پرهیز از پرخوری و داشتن خواب کافی نیز به تقویت قوای جسمانی کمک می کند. افراد کم خواب در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر هستند چرا که ترشحات هورمونی منظم که برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری هستند  با داشتن خواب کافی و مناسب فراهم می شود.

هم چنین مواد زائد بدن باید از طرقی مثل عرق کردن و اجابت مزاج از بدن خارج شوند. بنابراین افرادی که دچار یبوست هستند مواد زائد در بدن شان باقی می ماند و به دلیل از بین رفتن تناسب باکتریایی سیستم ایمنی بدن شان ضعیف می شود. هم چنین کم شدن فعالیت های جسمانی در این دوره به خصوص تحت شرایط قرنطینه به این دلیل که میزان تعریق بدن کاهش می باید می تواند منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن گردد.

چه گیاهان دارویی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند؟

برخی از دارو ها از دیدگاه طب سنتی تقویت کننده ی سیستم بدن شناخته شده اند که برخی از آن ها مثل زنجبیل، هل، گل میخک، دارچین و عسل دارای طبع گرم و برخی دیگر مثل گل ختمی، پنیرک و هلیله دارای طبع سرد هستند. هم چنین مصرف سیاه دانه به همراه عسل و خوردن میوه ی تازه ی سیر به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

برای مثال دمنوش زنجبیل را می توانید به تنهایی یا به همراه چای تهیه کنید برای تهیه ی این دمنوش حدود 1تا 2 گرم پودر زنجبیل یا میوه ی تازه ی آن را داخل یک فنجان آب جوش یا چای بریزید و روازنه 2 تا 3 فنجان مصرف کنید. مصرف این دم وش در افراد گرم مزاج به دلیل گرمی بالای این گیاه می تواند منجر به ضایعات پوستی یا عوارض عصبی مثل زودخشمی شود به همین دلیل مصرف دائم و زیاد زنجبیل به این افراد توصیه نمی شود.

توسط | ۱۳۹۹-۹-۱۸ ۱۹:۲۱:۵۲ +۰۰:۰۰ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۹|مقاله|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید