کرن بری را بیشتر بشناسید!

/, مقاله/کرن بری را بیشتر بشناسید!

کرن بری را بیشتر بشناسید!

آشنایی با کرن بری

کرن بری نام بوته ای رونده و همیشه سبز به شکل درختچه است که میوه اش هم به همین نام شناخنه می شود. امروزه دیگر این میوه ناشناخته نیست و در سراسر جهان مصرف کنندگانی دارد. بوته ی این میوه در خاک های اسیدی و باتلاقی تمام مناطق خنک نیمکره ی شمالی می تواند رشد کند اما کشت و مصرف تجاری آن در آمریکا و کانادا از دیگر کشورها رایج تر است.

رنگ میوه ی کرن بری ابتدا سفید است اما بعد از رسیدن به قرمز تغییر رنگ می دهد. این میوه ی ترش مزه علاوه بر آنکه برای تولید آب میوه، سس، مربا و خشکبار مورد استفاده قرار می گیرد با داشتن ویتامین ها و مواد مغذی بسیاری مثل ویتامین  سی، ای و فیبر با نام سوپرغذا نیز شهرت داشته و دارای خواص درمانی بسیاری است.

100 گرم کرن بری از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

آب:86%، پروتئین 4/0 گرم، کربوهیدرات 2/12 گرم، کالری:44، شکر:4 گرم، فیبر:6/4 گرم، روغن 1/0 گرم

خواص کرن بری

مصرف این میوه برای درمان عفونت های مجاری اداری مفید است و از ابتلا به آن نیز پیشگیری می کند. بر اساس یکی از نظرات پزشکی در این خصوص این میوه پوششی لغزنده بر روی دیواره ی دستگاه اداراری می سازد که از چسبیدن باکتری ها به روی دیواره جلوگیری می کند. خاصیت دیگر این میوه پیشگیری از از عارضه های قلبی به دلیل وجود آنتی سیانین و پروآنتی سیانین است. مصرف کرن بری در تنظیم فشار خون موثر بوده و به سلامت قلب و عروق کمک می کند.هم چنین آنتی اکسیدان های موجود در کرن بری فرآیند اکسیداسیون ال دی ال(کلسترول خوب) را مهار می کند. هم چنین تحقیقات نشان می دهد مصرف این میوه و فرآورده های آن از بیماری های لثه و پوسیدگی دندان ها پیشگیری میکند.

پژوهش های جدید تر نیز نوعی ترکیب خاص در کرن بری یافت کرده اند که مثل آنتی اکسیدان ها بر روی تمامی بدن تاثیر گذاشته و به بهبود عملکرد قلب، کلیه ها و گردش خون کمک می کند.

کرن بری خشک شده مانند میوه ی تازه ی آن چه به صورت خشکبار و چه به صورت دمنوش می تواند دارای خواص درمانی بسیار باشد که از جمله ی مهم ترین آن ها لاغری و کاهش وزن بدن است.دم نوش چای سیاه و کرن بری نیوشا

توسط | ۱۳۹۹-۸-۲۷ ۱۱:۵۵:۲۱ +۰۰:۰۰ آبان ۲۷ام, ۱۳۹۹|مخلوط چای سیاه, مقاله|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید